Angelini Pharma na Slovensku

About Us

ANGELINI PHARMA NA SLOVENSKU

Angelini Pharma je farmaceutická divízia Angelini Industries. Skupina začala ako malé farmaceutické laboratórium pred takmer 100 rokmi a v priebehu rokov sa rozrástla na poprednú medzinárodnú skupinu v zdravotníctve, ktorá pôsobí v oblasti liečiv.

Angelini Pharma je lídrom v zdravotníctve so zameraním na oblasti centrálneho nervového systému (CNS) a duševného zdravia a bolesti. Spoločnosť je tiež popredným hráčom v segmente Consumer Health s veľmi úspešnými značkami voľnopredajných produktov.

 

ANGELINI PHARMA GLOBÁLNE

Produkty Angelini sa predávajú približne v 70 krajinách. Spoločnosť pôsobí priamo v 20 krajinách, zamestnáva viac ako 3 000 ľudí a uvádza svoje produkty na trh vo viac ako 70 krajinách prostredníctvom strategických aliancií s poprednými medzinárodnými farmaceutickými skupinami.

V rámci svojej internacionalizačnej stratégie sa Angelini Pharma sústredila tiež na rozvoj v krajinách s vysokým rastovým potenciálom.

Angelini Pharma vykázala v roku 2020 obrat viac ako 1 miliardu EUR, zhruba polovicu tvorí export.

Angelini Pharma je integrovaná farmaceutická spoločnosť s rozsiahlym výskumom a vývojom, ktorá vyvinula dôležité molekuly, ako je trazodón a benzydamín.

Súčasný výskum sa zameriava na ochorenia a poruchy nervového systému, bolesť, zápal a zriedkavé ochorenia, s osobitným dôrazom na výskum nových liečebných postupov pre detskú populáciu. Výskum zahŕňa partnerstvo verejného a súkromného sektoru s uznávanými akademickými inštitúciami a centrami celosvetového významu. Vedecká sieť a partnerstvá zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní inovácií.

Výrobné závody Angelini svetovej úrovne využívajú najmodernejšie technológie a majú úplnú certifikáciu pre štandardy kvality a rešpekt k životnému prostrediu.

Taliansku sa hotové farmaceutické produkty vyrábajú v závode v Ancone, zatiaľ čo priemyselný závod v Aprilii vyrába farmaceutické suroviny. V Caselle sa vyrábajú dezinfekčné a sanitačné prostriedky pod značkou Amuchina. Tieto závody široko využívajú obnoviteľné zdroje energie a spĺňajú kritériá udržateľnosti. A v neposlednom rade, závod v Albany (Georgia, USA) vyrába samozahrievacie zábaly pod značkou ThermaCare® a závod v Barcelone (Španielsko) vyrába výživové doplnky, ako sú Pastillas Juanola.

  1. OBRAT €1 MILIARDA

    Obrat skupiny Angelini Pharma sa v rozmedzí rokov 2000 a 2020 viac ako strojnásobil, z €240,8 M na viac ako €1 miliardu

  2. ZAMESTNÁVA 3000 ĽUDÍ

    Viac ako 190 výskumníkov a 1 000 zamestnancov v obchodných oddeleniach

  3. PRÍTOMNÁ V 70 KRAJINÁCH

    Naše produkty sa predávajú vo viac ako 70 krajinách. Priame zastúpenie v 25 krajinách sveta.